Information

Nowe produkty

Młoty hydrauliczne do koparek

Młoty hydrauliczne należą do powszechnie stosowanych elementów wyposażenia dodatkowego do koparek. Występują w małym, średnim i dużym rozmiarze, a każdy z tych wariantów ma nieco inny zakres zastosowań. Pojedyncze urządzenie tego rodzaju montuje się za pomocą szybkozłącza mechanicznego albo hydraulicznego zamiast łyżki do kopania — ułatwia to pracę operatorowi maszyny, umożliwiając swobodne manewry w obszarze roboczym. Stanowi również bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości od obrabianego materiału (np. betonu lub asfaltu).

Do jakich prac wykorzystywane są młoty hydrauliczne do koparek?

Młoty hydrauliczne do koparek wykorzystywane są w pracach takich jak:

  • rozbiórki i wyburzenia różnego rodzaju budynków,
  • usuwanie zbędnych elementów budowlanych,
  • przygotowania do remontu obiektów inżynieryjnych,
  • rozkruszanie oraz urabianie skał,
  • usuwanie kamieni z gleby,
  • rozbijanie zamarzniętego gruntu.

Wyposażenie dodatkowe do koparek, jakie stanowią młoty hydrauliczne, wykorzystywane jest nie tylko przez pracujące w terenie ekipy budowlane, ale też pracowników kamieniołomów. Znajduje ono również zastosowanie w górnictwie.

Jak dobiera się młoty hydrauliczne do koparek?

W celu dobrania odpowiednich młotów hydraulicznych do konkretnych koparek należy wziąć pod uwagę wagę tych elementów, a także parametry takie jak ciśnienie robocze, siła i częstotliwość uderzeń czy przepływ oleju w liniach hydraulicznych. Nie bez znaczenia jest również masa samych maszyn. Ponadto przy wyborze warto rozważyć zakup sprzętu, jaki przyda się nie tylko do bieżących zadań, ale też projektów mogących pojawić się w przyszłości — postawić na wszechstronne urządzenia będące inwestycją w przyszłość.

Jeżeli nie wiesz, które produkty wybrać z dostępnej tu oferty, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące artykułów z asortymentu i pomożemy w dobraniu odpowiednich młotów hydraulicznych do koparek.

Młoty hydrauliczne do koparek W tej kategorii nie ma produktów.